Białka wieprzowe

Produkty z surowców pochodzenia wieprzowego pozyskanego w EU z certyfikatem do stosowania w żywności . Mogą być stosowane do wyrobów mięsnych takich jak: wędzonki, kiełbasy, mięsa garmażeryjne, posiadają wysokie właściwości wiązania wody i tłuszczu, oraz nadają odpowiednią strukturę wyrobom gotowym. Nadają się do stosowania w solankach nastrzykowych jak również do farszu. Oferujemy również białka wieprzowe żelujące na zimno.

SANDIPRO ID-95 SANDIPRO IPP-95
SANDIPRO IP-105 SANDIPRO D-85
SANDIPRO I-95A
(aromat)
 
Białka wołowe

 Wysokofunkcjonalne białka do nastrzyku i farszu, doskonałe do produkcji wędzonek, kiełbas, burgerów i kebabów wołowych. Białka te nadają wyrobom gotowym odpowiednią teksturę oraz zapobiegają wyciekom przechowalniczym. Wysoka jakość tych białek gwarantuje stabilną i powtarzalną produkcję wyrobów gotowych.

SANDIPRO IBP-98 do nastrzyku
SANDIPRO BF-95 do farszu
Białka drobiowe

Białka indycze i Białka kurczęce w formie proszku, pozyskiwanych w 100% z surowców drobiowych (do stosowania w żywności zgodnie z prawem UE), oraz wyprodukowanych z zastosowaniem opatentowanych technik frakcjonowania z zastosowaniem procesów termicznych i mechanicznych.

Białka z kurczaka Białko Indycze
SANDIPRO ICP-85  Collapro Turkey
SANDIPRO C-295
SANDIPRO CP-85
Ubrązawiacze

Ubrązawiacze pozyskiwane są w procesie termicznego rozkładu cukru.  Produkty mają zastosowanie w przemyśle mięsny, drobiarskim, rybnym, piekarniczym, mleczarskim, dań gotowych po wcześniejszym rozcieńczeniu z wodą. Może być nanoszony na powierzchnię wyrobu poprzez zraszanie, atomizację, zanurzenie.

SANDIGOLD V-5
SANDIGOLD AG-25 - koncentrat
Aromaty dymu Smoke Flavour

Aromaty dymu Smoke Flavour   uzyskujemy poprzez pirolizę drewna liściastego np. buku i dębu. Otrzymany aromat jest poddawany oczyszczaniu ze związków smolistych oraz standaryzowany. Taki produkt musi uzyskać zezwolenie UE i tylko takie produkty mogą być używane w procesie wędzenia, nanoszenia, aromatyzacji wyrobów mięsnych, drobiowych, rybnych, mleczarskich. Wędzenie wyrobów mięsnych dymami w płynie może odbywać się poprzez: rozpylanie płynu w komorach wędzarniczych (atomizację), oblewanie, zraszanie, zanurzanie. 

Atutami wędzenia dymami w płynie jest:

  • Minimalna emisyjność CO² do atmosfery
  • Brak odpadów w postaci smoły i popiołu
  • Krótszy proces obróbki termicznej
  • Niższe zużycie wody oraz środków myjących
Dymy do atomizacji Aromaty dymu
(w płynie do nadawanie ciemnej barwy)
SMOKESTREAM
ROI-95 HLF
SANDISMOKE
BLACK KFBN 200
SMOKESTREAM
ROI-85 LF
SANDISMOKE
BLACK KFBN 500
SMOKESTREAM
RT-13
 
SMOKESTREAM
RTH-9
 
Aromaty dymu
(koncentraty)
Aromaty dymu
(w proszku)
SMOKESTREAM A NATURESTREAM
D-95
SMOKESTREAM B FIRESTREAM
SAVOURY BEECH
Urządzenia do atomizacji dymów

W pełni zautomatyzowany system ciśnieniowy do atomizacji - rozpylania dymu wędzarniczego, to nowoczesny sposób wędzenia produktów mięsnych.

Smoke System AT 100-1 dla jednej komory
Smoke System AT 100-2 dla dwóch komór
Urządzenia do natrysku

SprayTec NA-1020 to automatyczny system rozpylający zawierający wszystko, czego potrzebujesz do obsługi dysz rozpylających. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii i łatwej obsłudze, SprayTec zapewnia precyzyjne i dokładne aplikowanie cieczy przy minimalnych stratach.

Produkty do przedłużania trwałości

Produkty te służą do przedłużania trwałość  mięsa świeżego oraz produktów poddanych obróbce termicznej. Produkty te możemy nanosić na powierzchnie produktu poprzez oraz na plastry poprzez natrysk lub dodajemy do farszy lub solanki nastrzykowej.

MICROSTREAM SC-14
WHITE LIGHTNING CLEAR 5